تبلیغات

فال

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

سینمای ایرانی - شب افتتاح سالن نعمت حقیقی و جشن تولد مسعود کیمیایی در خانه سینما
 
سینمای ایرانی
همه با هم به سوی سینمایی برتر
صفحه نخست           تماس با مدیر         پست الکترونیک               RSS                    ATOM
مطالب پیشنهادی
سرمقاله


این وبلاگ به روز ترین و بزرگترین وبلاگ سینمایی است . ما سعی داریم همه روزه با گذاشتن مطالب جالب و جدید در رابطه با سینما , تلویزیون , تئاتر و ... رضایت شما را جلب کنیم . برای تبادل لینک با ما باید وب هایی که دارای آمار حداقل 500 بازدید روزانه هستند ما را با عنوان ( سینمای ایرانی .:: پاتوقی برای سینما دوستان ::. ) لینک کنند و به ما خبر بدند تا در کمتراز 24 ساعت آنها را لینک کنیم . در ضمن شما می توانید لینک مطالب جدید وبلاگ یا سایتتون رو از طریق ارسال لینک مفید ارسال کنید . این قسمت محدودیت آماری نداره و نیاز نیست ما رو لینک کنید . نکته آخر : لطفا به علت اهمیت آمار نظرسنجی برای ما در نظر سنجی شرکت کنید . نظر هم فراموش نشه . ///

آدرس های سینمای ایرانی : www.ircinama.mihanblog.com
................................. : www.ircinema.tk

مسعود ( مدیر وبلاگ سینمای ایرانی )

مدیر وبلاگ : مسعود
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما بهترین بازیگر زن کدام یک از گزینه های زیر است ؟

روز پنجشنبه ششم مردادماه ، طی مراسمی با حضور جمعی از سینماگران و اعضای جامعه اصناف سینمای ایران ، ضمن افتتاح سالنی بنام نعمت حقیقی فیلمبردار ارزشمند سینما ، سالروز تولد مسعود کیمیایی کارگردان برجسته سینمای ایران نیز گرامی داشته شد . روابط عمومی خانه سینما ضمن اعلام این خبر اضافه کرد:
این مراسم که همزمان با داوری فیلمهای شرکت کننده در پانزدهمین جشن سینمای ایران توسط داوران صنوف برگزار شد، با حضور جمعی از داوران، سینماگران و هیات مدیره خانه سینما در محوطه باز خانه سینما برپا شده بود

کیومرث پوراحمد دبیر پانزدهمین جشن سینمای ایران در این مراسم گفت : امشب دو برنامه داریم افتتاح یک سالن نمایش به نام نامی نعمت حقیقی و مراسم دوم که قرار بود غافلگیر کننده باشد اما به دلیل نامناسب بودن حال مسعود کیمیایی ، کمی این مراسم را به جلو می اندازیم تولد مسعود کیمیایی، همیشه رئیس سینمای ایران است.
دبیر پانزدهمین جشن سینمای ایران همچنین از همکاری های آقای مهندس مسچی مدیر عامل موسسه سینما شهر در افتتاح این سالن و زحمات مازیار میری مدیر اجرایی جشن تشکر کرد.

مسعود کیمیایی در این مراسم گفت : درمورد نعمت حقیقی ، سپاس از تمام دوستان و واقعا درود بر یارانی که یاد یار بودند و به هر جهت 20 صندلی یا 2000 صندلی سالن که فرقی نمی کند به یاد نعمت حقیقی بودن، فکر فرشته گونه ای است که خانه سینما کرده است از اینکه به یاد هم بمانیم و از اینکه یاد هم باشیم

این کارگردان برجسته سینمای کشور در بخش دیگری از سخنانش در مورد نعمت حقیقی گفت :
...نعمت به واقع تنها تکنسینی بود که شاعر بود نه از اینکه تکنسین بود شاعر بود نه واقعا شاعر بود و واقعا فیلمبردار بود و تکرار نمی شود
.... اون نرفته اما آثارش هست اثرش هست و به هر جهت به یاد ماندنی ترین شاعری است که در سینمای ما خواهد ماند . نعمت خیلی بزرگ است .

در ادامه مسعود کیمیایی در جمع داوران پانزدهمین جشن سینمای ایران کیک تولد ش برید. در ادامه مراسم کیومرث پور احمد در خصوص مسعود کیمیایی و سالروز تولدش گفت :
من تقلب کردم کیمیایی متولد 1320 ، یعنی تقریبا 69 سال. آقای کیمیایی دلشون جوانه و من تولدشان و 69 سالگیش رو تبریک می گم و انشالله سالیان سال سایه شان بر سر سینمای ایران باشد و فیلم بسازند و ما از فیلم هاشون لذت ببریم. امشب تولد یک تاریخه، یک تاریخچه،‌ تاریخچه سینمای ایران که متبلور میشود در اسم مسعود کیمیایی و آثارش است و من به شخصه خوشحالم که این را اعلام می کنم.

سپس محمد مهدی عسکر پور مدیر عامل خانه سینما به ایراد سخنانی در مورد مسعود کیمیایی پرداخت و گفت:
به نمایندگی از جامعه اصناف سینمایی ایران به آقای کیمیایی برای زادروزشان شاد باش عرض می کنم  و امیدوارم سالیان سال سایه ایشان بر سینمای ایران مستدام باشد . آقای کیمیایی حقوق مختلفی را بر گردن سینمای ایران دارند و نه فقط با فیلمهای خوبشان بلکه در زمانهای مختلف با سختکوشی فراوان فیلم ساختن و کاری نداشتن که در چه دورانی فیلم می سازند، نسلهای مختلف را هدایت کردند که وارد این خانواده ی سینما بشوند و آنان ورودشان را مدیون ایشان می دانند . بر گردن نسلهای مختلف حق دارند و انشا الله که سالیان سال سرزنده باشند و ما ازدیدن فیلمهایشان و نقش شان در سینما لذت ببریم.

همچنین بهروز افخمی در مورد کیمیایی و نعمت حقیقی گفت :
من اطلاع نداشتم که جشن تولد کیمیایی است اما سعی می کنم صحبتهایی که می کنم از جمع بین آقای کیمیایی و نعمت حقیقی باشد . سن و سال من طوری است که در زمان قیصر 13 سال بیشتر نداشتم و قبلا از ان فیلم های ایرانی زیادی را ندیده بودم . بعد از دیدن قیصر فهمیدم که فیلمهایی که ما می سازیم هم می تواند فیلم باشد و یا چیزی که بشود به آنها فیلم گفت.
ولی بعد از داش آکل کم کم شروع کردم به خواب دیدن که با سایه روشنهایی که نعمت و کیمیایی درست کردند و ما بارها  آآنها را در سینما دیدیم . کم کم آن رویا ها به حقیقت پیوست به جایی که با نعمت حقیقی شروع کردیم به کار کردن و انگار تمام خوابها تبدیل به واقعیت شد. من از طریق نعمت فهمیدم که واقعا سینما چیست.
من باید بگویم قبل از اینکه با نعمت شروع به کار کنم فکر می کردم که می دانم سینما چیست فکر می دانم سینما تکنیک است و من تکنیک می دانستم و من سینما را میدانستم اما بعد فهمیدم که سینما درک شاعرانه است

نعمت برای من مثل یک مربی و یک معلم بالای سرم بود یادم داد که سینما چیست که سینما هیچ قاعده ای ندارد اما سینما به بیان سازندگانش بر می گردد و به اینکه چه سهمی از نحوه بیان و معرفی پدید ه، از دنیای بیرون و چهره بازیگر و گفتار فیلم دارند و آنها را به صورت یک کل واحد در بیاورند و این یک موجودیت جدید می شود و این یک فیلم ماندگار می شود.

در ادامه حسن قلی زاده نیز به نمایندگی از طرف انجمن فیلمبرداران گفت :
ما چند روزی است که در تالار سیف اله داد به عنوان داور در خانه سینما فیلم می بینیم و هر پلانی که بر پرده این سینما جاری می شود اثری از دوستان قدیمی ماست و بر شانه های ما نشسته اند ما چون زنجیری هستیم که از حلقه های کوچکی تشکیل شده که از گذشته تا امروز شکل گرفته است. نعمت حقیقی، مهرداد فخیمی و هوشنگ بهارلو بیشترین زحمت را کشیدند و ما سهم کوچکی را داریم و باید این راه را ادامه بدهیم . نعمت حقیقی برای ما زنده است .
فرهاد توحیدی رئیس هیئت مدیره خانه سینما نیز با شرح خاطره ای از سفر سه سال قبل خود به اسکار گفت :
ما آنجا سالنی را دیدیم به نام شخصی به نام «لین وود» گفتیم ایشان چه کسی هستند که آنها پاسخ دادند، او تحول بزرگی در صدا ایجاد کرده است و ما به همین دلیل این سالن را به نام ایشان نامگذاری کردیم. البته ماچون آکادمی اسکار نیستیم و بضاعت ما در ان حد نیست اما به اند ازه خودمان می توانیم قدرشناس باشیم و سالن نعمت حقیقی گرچه بزرگ نیست اما سالها خاطرات بزرگ ترین تشکلهای مدنی ایران را مثل انجمن فیلمبرداران ، کانون فیلمنامه نویسان و ... را در خودش جای داده است.

در ادامه با حضور سینماگران حاضر، مسعود کیمیایی، بهروز افخمی و محمد آلادپوش (رئیس انجمن فیلمبردار) سالن نعمت حقیقی به ظرفیت 15 نفر در طبقه دوم ساختمان بهار خانه سینما افتتاح شد
این آیین با حضور مریلا زارعی، محمدرضا هنرمند، فرشته طائرپور، پانته آبهرام، مازیار میری، نازنین مفخم، محمد علی سجادی، غلامرضا موسوی، غلامرضا آزادی، ملک جهان خزاعی، سیما تیرانداز، منوچهر شاهسواری، کامبوزیا پرتوی، دکتر محمد سریر و جمعی دیگر از سینماگران برگزار شد.

گفتنی است، درچهاردهمین جشن سینمای ایران نیز یک سالن نمایش برای آثار مستند در ساختمان وصال احداث و به بهره برداری رسید. همچنین در آغاز سیزدهمین دوره این جشن نیز صدا و صندلی های تالار سیف اله داد بهسازی و مرمت شد.


 • نوع مطلب :
  برچسب ها : گزارش کامل و حرف های کیومرث پوراحمد، محمدمهدی عسگرپور و بهروز افخمی درباره مسعود کیمیایی و نعمت حقیقی/شب افتتاح سالن نعمت حقیقی و جشن تولد مسعود کیمیایی در خانه سینما، به استقبال سالروز تولد مسعود کیمیایی/ گفتگوی بابک صحرایی با مسعود کیمیایی در ماهنامه "هفت نگاه"/ما قهرمان راه بلد نداشتیم،

  یکشنبه 9 مرداد 1390 :: نویسنده : مجتبی
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  دیالوگ های ماندگار
   سارا (نیکی کریمی): من صلاحیت تربیت بچه رو ندارم؟ راست می گی من وظیفه واجب تری دارم ... اول باید خودم رو تربیت کنم ... آره برای همینه که دارم تو رو ترک می کنم .حسام [ سارا - داریوش مهرجویی ]
  آمار فروش
  موسیقی
  آپارات
  افراد آنلاین

   افراد حاضر در این وب

   
     
  فال حافظقالب وبلاگقالب وبلاگگالری عکسفاگالری عکس آلامتو
  >