تبلیغات

فال

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

سینمای ایرانی - سجادپور: خانه سینما همچون گذشته فهرست نهایی فیلم‌ها را از معاونت سینمایی خواهد گرفت/ توحیدی: امسال هر فیلمی که پروانه ساخت دارد می‌تواند در جشن خانه سینما شرکت کند
 
سینمای ایرانی
همه با هم به سوی سینمایی برتر
صفحه نخست           تماس با مدیر         پست الکترونیک               RSS                    ATOM
مطالب پیشنهادی
سرمقاله


این وبلاگ به روز ترین و بزرگترین وبلاگ سینمایی است . ما سعی داریم همه روزه با گذاشتن مطالب جالب و جدید در رابطه با سینما , تلویزیون , تئاتر و ... رضایت شما را جلب کنیم . برای تبادل لینک با ما باید وب هایی که دارای آمار حداقل 500 بازدید روزانه هستند ما را با عنوان ( سینمای ایرانی .:: پاتوقی برای سینما دوستان ::. ) لینک کنند و به ما خبر بدند تا در کمتراز 24 ساعت آنها را لینک کنیم . در ضمن شما می توانید لینک مطالب جدید وبلاگ یا سایتتون رو از طریق ارسال لینک مفید ارسال کنید . این قسمت محدودیت آماری نداره و نیاز نیست ما رو لینک کنید . نکته آخر : لطفا به علت اهمیت آمار نظرسنجی برای ما در نظر سنجی شرکت کنید . نظر هم فراموش نشه . ///

آدرس های سینمای ایرانی : www.ircinama.mihanblog.com
................................. : www.ircinema.tk

مسعود ( مدیر وبلاگ سینمای ایرانی )

مدیر وبلاگ : مسعود
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما بهترین بازیگر زن کدام یک از گزینه های زیر است ؟
 حسین لامعی: اتفاقی که تقریبا هر سال قبل از برگزاری جشن بزرگ خانه سینما مورد توجه و بحث و گفت‌وگوی فراوان سینمادوستان قرار می‌گیرد و حواشی مختلفی به وجود می‌آورد، فهرست اسامی فیلم‌هایی است که توسط این صنف برای شرکت در جشن خانه سینما تهیه می‌شود. در فهرست ابتدایی فیلمهای شرکت کننده در جشن خانه سینما -که اکثرا بر مبنای گمانه زنی‌ها شکل می‌گیرد- اکثرا نام فیلم‌هایی دیده می‌شود که بعضا یا پروانه نمایش ندارند یا حتی به صورت پنهان یا رسمی توقیف شده‌اند. ماجرایی که سرآخر همواره این خانه سینما بوده که کوتاه آمده و نام فیلم‌های توقیفی توسط ارشاد را از فهرست فیلمهای شرکت کننده در جشن خارج کرده است. هرچند خانه سینما این کار را کوتاه آمدن نمی‌داند و احترام به قوانین خود قلمداد می‌كنند.

... اما گویا امسال ماجرا به شکل دیگری است؛ سجادپور از جانب معاونت امور سینمایی همچون گذشته آسوده خاطر اعتقاد دارد خانه سینما مانند دوره‌های قبل فهرست فیلم‌های مجوز دار و توقیفی را از معاونت سینمایی و اداره نظارت و ارزشیابی خواهد گرفت و هر فیلمی که معاونت از لیست خارج کند، خانه سینما هم تابع دستور معاونت خواهد بود و از جشن کنار خواهد گذاشت. اما فرهاد توحیدی سخنگو در گفت‌وگو با سایت "سینمای ما" حرفهای مهمی زد که مسیر این ماجرا را كاملاًعوض می‌کند. ابتدا سخنان سجادپور و بعد حرفهای فرهاد توحیدی را این‌جا می‌خوانید:

سجادپور: فیلم توقیفی و غیر توقیفی و غیرمجاز را این معاونت امور سینمایی است که مشخص می‌کند
علیرضا سجادپور در مورد جشن خانه سینما به سایت سینما ما گفت: ما در وزارت ارشاد و معاونت امور سینمایی جشن خانه سینما را به رسمیت می‌شناسیم و این جشن را دارای مشروعیت می‌دانیم. اگر این چنین نبود که اصلا مجوز برگزاری این جشن را صادر نمی‌کردیم. این ما بوده‌ایم که با دادن مجوز؛ اجازه برگزاری این جشن را به خانه سینما داده‌ایم و خانه سینما هم توانسته هر ساله این جشن را برپا کند. پس مشکلی با اصل این جشن نداشته‌ایم و نداریم. سجادپور در ادامه در مورد گمانه زنی‌ها در مورد حضور فیلم‌های توقیفی یا بدون پروانه نمایش در جشن خانه سینما گفت: این چنین نخواهد بود. هیچ سالی این چنین نبوده است. فیلم توقیفی و غیر توقیفی و غیرمجاز را این معاونت امور سینمایی است که مشخص می‌کند و این موضوع مطلقا در اختیار ماست. خانه سینما هم همواره این اصل بدیهی را پذیرفته و هر سال قبل از داوری فیلم‌ها، لیست فیلم‌های مجوز دار را از ما خواسته است و فیلم‌هایی که به هر دلیل از نظر معاونت سینمایی ارشاد مشکل نمایش دارد، از لیست جشن خارج کرده و کنار گذاشته است. پس مشکلی در این میان نیست.

توحیدی: ما که قرار نیست فیلم را برای مردم نمایش دهیم که دنبال پروانه نمایش‌شان باشیم
فرهادی توحیدی سخنگوی خانه سینما در گفت‌وگو با سینمای ما از بندی جدید و مهم در اساس نامه جشن خانه سخن به میان آورد و گفت: امسال بر خلاف سالهای گذشته بند جدیدی را به اساس نامه جشن خانه سینما اضافه کرده‌ایم که ماجرا را با سالهای گذشته متمایز می‌کند. قبل از بیان این بند جدید این را هم متذکر شوم که ما سالهای گذشته اگر فیلمهای بدون پروانه نمایش را در جشن خود شرکت نمی‌دادیم به معنای عقب نشینی و کوتاه امدن در مقابل معاونت امور سینمایی نبوده است. این احترام به قانون خودِ خانه سینما است؛ احترام به اساس نامه خودمان.
در سالهای گذشته قانون جشن خانه سینما این بوده که فیلمهایی می‌توانند در جشن ما حضور یابند که «پروانه ساخت و پروانه نمایش» را با هم داشته باشند. به همین دلیل قبل از داوری فیلم‌های درخواستی برای شرکت در جشن از معاونت امور ارزشیابی استعلام می‌گرفتیم و فیلمی که یکی از این دو را نداشت –پروانه ساخت و پروانه نمایش- از فهرست خود کنار می‌گذاشتیم. معنای این این کار ما سرخم کردن در مقابل وزارت ارشاد  نبود؛ بلكه به معنای احترام به قوانین نوشته شده خودمان است... اما امسال ماجرا فرق می‌کند.

توحیدی در ادامه به سایت سینمای ما گفت: امسال یک بند جدید به اساس نامه جشن اضافه کرده‌ایم که شرایط جدیدی به وجود می‌آورد. در این بند آمده که هر فیلمی «پروانه ساخت» دارد می‌تواند فرم شرکت در جشن خانه سینما را پر کند و با مجوز  خانه سینما و براساس بند تازه اساسنامه در این جشن حضور یابد.
 دیگر همچون گذشته لازم نیست فیلم‌ها برای شرکت در جشن پروانه نمایش هم داشته باشند. ما که قرار نیست فیلم را برای مردم نمایش دهیم که دنبال پروانه نمایش‌شان باشیم. ما قرار است داوری کنیم و برای این کار فقط‌‌ همان پروانه ساخت کافی است. توحیدی در انتها گفت: البته چگونگی اجرای این مورد به سیاست گذاری‌های کلی خانه سینما مربوط می‌شود و این سیاست‌های کلی صنف است که تعیین می‌کند این مورد چگونه علمی شود. در این مورد آقای کیومرث پوراحمد دبیر اجرایی جشن خانه سینما می‌تواند آمار بهتری بدهد. فقط این را تاکید می‌کنم که اساس نامه جدید جشن خانه سینما امده که هر فیلمی پروانه ساخت داشته باشد می‌تواند در این جشن حضور یابد.

با توجه به سخنان فرهاد توحیدی به سایت سینمای ما و بند جدیدی که در اساس نامه جشن خانه سینما امده، باید منتظر بروز حواشی مابین خانه سینما و معاونت امور سینمایی در مورد فیلم‌های حاضر در جشن خانه سینما باشیم. با توجه به این بند تمامی فیلم‌ها بدون پروانه نمایش همچون گزارش یک جشن – اسب حیوان نجیبی است و... می‌توانند در جشن خانه سینما شرکت کنند و حتی فیلم‌های توقیفی یا مشكلداری همچون خانه پدری – زندگی با چشمان بسته – پاداش، من مادر هستم  و... هم می‌توانند در این جشن حضور یابند.  پس تمامی فیلمهای ساخته شده در سینمای ایران می‌توانند در جشن امسال خانه سینما حضور یابند.

حال باید منتظر واکنش معاونت امور سینمایی به سخنان فرهاد توحیدی ماند. بند جدیدی در اساسنامه جدید خانه سینما که عملا معاونت امور سینمایی امكان هرگونه اظهار نظر و دخالت مدیریتی در حوزه انتخاب آثار حاضر در جشن خانه سینما را ندارد و همه موارد را از ابتدا تا انتها در اختیار خود خانه سینما قرار می‌دهد.منبع : سینمای ما
نوع مطلب : خبر ها، 
برچسب ها :

دوشنبه 6 تیر 1390 :: نویسنده : مسعود
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
دیالوگ های ماندگار
  سارا (نیکی کریمی): من صلاحیت تربیت بچه رو ندارم؟ راست می گی من وظیفه واجب تری دارم ... اول باید خودم رو تربیت کنم ... آره برای همینه که دارم تو رو ترک می کنم .حسام [ سارا - داریوش مهرجویی ]
آمار فروش
موسیقی
آپارات
افراد آنلاین

  افراد حاضر در این وب

 
   
فال حافظقالب وبلاگقالب وبلاگگالری عکسفاگالری عکس آلامتو
>