تبلیغات

فال

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

سینمای ایرانی - تازه‌ترین حرف‌های شهاب حسینی: تمامی قراردادهای كاری خود را منتشر می كنم/ بالاترین رقم دستمزدم در سینما 25 میلیون بوده
 
سینمای ایرانی
همه با هم به سوی سینمایی برتر
صفحه نخست           تماس با مدیر         پست الکترونیک               RSS                    ATOM
مطالب پیشنهادی
سرمقاله


این وبلاگ به روز ترین و بزرگترین وبلاگ سینمایی است . ما سعی داریم همه روزه با گذاشتن مطالب جالب و جدید در رابطه با سینما , تلویزیون , تئاتر و ... رضایت شما را جلب کنیم . برای تبادل لینک با ما باید وب هایی که دارای آمار حداقل 500 بازدید روزانه هستند ما را با عنوان ( سینمای ایرانی .:: پاتوقی برای سینما دوستان ::. ) لینک کنند و به ما خبر بدند تا در کمتراز 24 ساعت آنها را لینک کنیم . در ضمن شما می توانید لینک مطالب جدید وبلاگ یا سایتتون رو از طریق ارسال لینک مفید ارسال کنید . این قسمت محدودیت آماری نداره و نیاز نیست ما رو لینک کنید . نکته آخر : لطفا به علت اهمیت آمار نظرسنجی برای ما در نظر سنجی شرکت کنید . نظر هم فراموش نشه . ///

آدرس های سینمای ایرانی : www.ircinama.mihanblog.com
................................. : www.ircinema.tk

مسعود ( مدیر وبلاگ سینمای ایرانی )

مدیر وبلاگ : مسعود
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما بهترین بازیگر زن کدام یک از گزینه های زیر است ؟

بازیگر فیلم سینمایی 'جدایی نادر از سیمین'، بالاترین رقم دستمزد فعالیت و بازیگری خود در سینما را 25 میلیون تومان اعلام كرد و گفت: قصد دارم تمام قراردادهای كاری خود در سینما را منتشر كنم.

'شهاب حسینی' در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا به پرداختن بیش از حد برخی رسانه ها به دستمزد بازیگران اشاره كرد و افزود: برخی اقشار جامعه كه اقلیت مردم را شامل می شوندبه جرات با ارقام میلیاردی سر و كار دارند و ادبیات این گروه در حسابرسی های مالی میلیاردی است. من درباره افرادی همچون بازیكنان فوتبال، تجار و افرادی كه با نهادهای مختلف قراردادهای میلیاردی امضا می كنند، صحبت می كنم.

بازیگر فیلم 'سوپر استار' ادامه داد: چرا تاكنون كسی به میزان درآمد بازیكنان فوتبال، بنكداران طلا و حتی رستوران های زنجیره ای فست فود و ... اشاره نكرده است؟.

** بدنبال ورود به عمق بازی هستم

این بازیگر سینما افزود: به نظرم بزرگنمایی دستمزد بازیگران در جهت دور كردن اذهان عمومی از درآمد برخی گروهها در جامعه است، زیرا كار بازیگران از سوی مردم به وضوح دیده می شود و مقابل چشمان آنان قرار دارد.

حسینی همچنین به درآمد خود در سینمای ایران اشاره كرد و گفت: من آدم ولخرجی نیستم و فردی خانواده دار هستم، با این حال پس از 15 سال توانستم صاحب یك منزل به صورت اقساطی شوم كه همچنان هشت قسط از اقساط این منزل باقی مانده است.

این بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: معتقدم سیر حركت انسان ها مشخص است و به میزانی كه مفید هستند می توانند دستمزد داشته باشند.

بازیگر فیلم 'حوالی اتوبان' یادآور شد: باید بپذیریم بخشی از سینما را آثار تجاری و صرفا سرگرم كننده تشكیل می دهد و به هر حال این نوع آثار پاسخگوی بخشی از نیازهای جامعه هستند.

حسینی ادامه داد: ممكن است تماشاگر فقط بخواهد با دیدن یك اثر سینمایی لحظاتی را به دور از دغدغه های زندگی بخندد، این حق او است و ما نباید این امر را مورد نكوهش قرار دهیم.

وی افزود: بازیگرانی همچون 'محمدرضا گلزار' در حوزه كاری خود جز افراد شماره یك محسوب می شود و دغدغه های برخی بازیگران را ندارد. این بازیگر توانایی كشاندن تعداد بسیاری از تماشاگران را به سینما دارد و حقیقتا من هوش تجاری او را ندارم.

حسینی گفت: سعی می كنم وارد عمق بازی شوم و خیلی به خودم گیر می دهم و فرد سختگیری هستم، پس بدنبال كارهای می روم كه روح خود را اغنا كنم.

 

** شهاب حسینی، فروش یك اثر سینمایی را تضمین نمی كند

وی گفت: دستمزد من مشخص است و این در حالی است كه حضور من در هر اثری، فروش آن را تضمین نمی كند. من بازیگر پرفروشی نیستم اما وقتی محمدرضا گلزار می تواند در فروش تاثیرگذار باشد می تواند از این موضوع استفاده كند و دلیلی برای ایراد گرفتن به وی وجود ندارد.

حسینی ادامه داد: وقتی برای بازی در 'سوپراستار' با تخفیف پنج میلیون تومانی، 10 میلیون تومان گرفتم، تصور نمی كردم این فیلم بیش از یك میلیارد تومان فروش داشته باشد و برای این امر دورخیز نكرده بودم.

وی به وضعیت بازیگران پیشكسوت سینمای ایران اشاره كرد و یادآور شد: چرا برخی بازیگران پیشكسوت امروز در شرایط دشواری به سر می برند و حتی عده ای از آنان از خانه سالمندان راهی دیار باقی می شوند؟ در صورتی كه اگر درآمد این بازیگران متناسب زحمات آنان بود می توانستند در دوران پیری شرایط مساعدی را برای خود فراهم كنند.

 

** 25 میلیون بالاترین دستمزد شهاب حسینی

بازیگر فیلم سینمایی 'سوپراستار' تاكید كرد: واقعا برای ما مطلوب نیست كه هر روز دستمزد بازیگران را مورد بررسی قرار دهیم و بدون هیچ علتی تلاش كنیم تا در این مورد بزرگنمایی كنیم.

حسینی گفت: تصمیم دارم، روزی تمام قراردادهای كاری خود را در سینما به چاپ برسانم تا همه دستمزدهای من را ببینند.

وی افزود: تا امروز بالاترین دستمزد من برای بازی در یك اثر سینمایی 25 میلیون تومان بوده است.

حسینی گفت: بالاترین دستمزد من در تلویزیون نیز مربوط به سریال 'شوق پرواز' است كه علاوه بر بازیگر به عنوان تكنسین و مشاور كارگردان در نقش خود نیز بوده ام و در مجموع برای حضور در این سریال ماهیانه 30 میلیون تومان می گیرم كه این دستمزد بزرگترین اتفاق مالی من در سال های اخیر بوده و به واسطه این اقدام، توانسته ام یك منزل قسطی برای خود تهیه كنم.

حسینی افزود: حقوق من و دیگر بازیگران بر اساس عرف، چیزی بیشتر از یك مهندس یا پزشك نیست ضمن آنكه ما با ذهنمان كار می كنیم و خانواده های ما نیز مجبورند خود را با شرایط كاری ما سازگار كنند.

 

** شرایط دشواری بر زندگی بازیگران حاكم است

وی ادامه داد: بازیگری یكی از مشاغلی است كه ساعت كاری مشخص ندارد و شما نمی توانید در این حرفه برای آموزش، ورزش و مسایلی از این دست برای خود برنامه روزانه داشته باشید.

بازیگر فیلم سینمایی 'برف روی شیروانی داغ' گفت: خانواده شما نمی توانند برای فصول مختلف سال همچون تابستان برای مسافرت برنامه ریزی كنند زیرا برنامه كاری یك بازیگر مشخص نیست.

حسینی یادآور شد: شرایط دشوار بازیگری سبب می شود تا استحكام روابط در خانواده یك بازیگر كمرنگ شده و دامنه سو تفاهم ها افزایش یابد، از این رو حاشیه زندگی بازیگران زیاد و به لحاظ روحی خرد كننده است.

وی افزود: با این شرایط و دشواری های این كار برای راضی داشتن مخاطب مشكل پسند ایرانی، یك بازیگر تاثیرگذار اگر برای بازی در یك اثر سینمایی یك میلیارد تومان هم دستمزد بگیرد كم است.

بازیگر فیلم سینمایی 'غیرمنتظره' تاكید كرد: گرانترین بازیگر سینمای ایران چند درصد یك بازیگر هالیوودی دستمزد می گیرد؟ فرض كنیم به محمدرضا گلزار یك میلیارد تومان معادل یك میلیون دلار پرداخت كردیم این هزینه یك هفتاد و پنجم درآمد بازیگری همچون 'جانی دپ' و درصد ناچیزی از سوپراستارهای بالیوودی است.

به گفته حسینی،این در حالیست كه بازیگران ایرانی به لحاظ كیفی به مراتب در سطح بالاتری نسبت به بازیگران بالیوودی قرار دارند.

 

** بازیگران می توانند خط فرهنگی یك جامعه را تغییر دهند

حسینی با اشاره به شرایط دشوار كاری بازیگران گفت: شرایط كاری ما خیلی به استانداردهای روز سینمای دنیا نزدیك نیست و برخی شرایط مساعد برای بازیگری برای ما وجود ندارد.

وی ادامه داد: بازیگر بیش از یك معدن اورانیوم می ارزد، زیرا تاثیر جهانی در عرصه فرهنگ دارد پس باید حفظ شود. مگر در یك جامعه چند درصد از انسان ها می توانند خلاقیت فرهنگی و هنری داشته باشند؟نویسندگان، شعرا و هنرمندان ما سرمایه های انسانی هستند و اگر از شرایط خوبی برخوردار نباشند یاس و فقر به آنان فشار می آورد و این یاس در قلم و آثار آنان نمود پیدا می كند.

بازیگر فیلم سینمایی 'درباره الی' با بیان اینكه شرایط دشواری را در زندگی خود تجربه كرده، یادآور شد: هر هنرمندی به میزان تاثیرگذاری درستی كه در جامعه دارد باید بتواند دستمزد خوب بگیرد. همچنین بازیگری كه بازی خالی از هنر دارد و دستمزد كلان می گیرد حق دریافت دستمزد نجومی ندارد.

 

** چرا بابت استفاده از تجربیات بازیگران پیشكسوت هزینه نكنیم؟

حسینی تاكید كرد: بازیگری همچون 'پرویز پرستویی' چرا نباید 200 میلیون تومان برای بازی در یك اثر سینمایی دستمزد دریافت كند؟ آیا حق 'جمشید مشایخی' و دیگر پیشكسوتان سینمای ایران نیست كه در ازای در اختیار قرار دادن تجربیات خود در عرصه بازیگری، ماهیانه پنج تا 10 میلیون تومان دستمزد بگیرند؟

وی گفت: اغلب بازیگران پیشكسوت ما به دیار باقی می روند بدون اینكه ما از تجربیات آنان به درستی استفاده كرده باشیم.

به گفته حسینی، ثمره كار یك بازیگر، مقابل چشم مردم است، نمی تواند كلاه برداری كند چك بی محل بكشد زیرا جایی برای پنهان شدن ندارد.

 

** چند درصد از بازیگران سوار خودروهای یكصدمیلیونی می شوند؟

این بازیگر سینما در ادامه با گلایه از در نظرنگرفتن شرایط مساعد معیشتی برای بازیگران و اهالی فرهنگ و هنر گفت: قبل از خرید منزلم همانند دیگران تلاش كردم از وام مسكن استفاده كنم اما در نهایت به هیچ جایی نرسیدم و محلی برای حمایت از هنرمندان در این زمینه وجود نداشت.

حسینی ادامه داد: چرا نباید برای استادان دانشگاه ها، هنرمندان و اقشار تاثیرگذار جامعه چنین امكاناتی فراهم شود؟

این بازیگر افزود: چند درصد از بازیگران سوار خودرو های یك صد میلیونی هستند؟ بهتر است بررسی كنیم قالب این اتومبیل ها را چه كسانی سوار می شوند؟

وی ادامه داد: بهتر است بررسی كنیم ببینیم از قابل ساخت و فروش یك اثر سینمایی چقدر به تهیه كنندگان می رسد و اگر بازیگری همچون محمدرضا گلزار از قبال دستمزد یك میلیاردی خود دو میلیارد به تهیه كننده اش سود برساند چه اشكالی دارد؟

بازیگر فیلم سینمایی 'شمعی در باد' گفت: بدون شك همه بازیگران در حد و توان خود در امور خیریه مشاركت می كنند اما شرایط مالی گاهی اوقات این اجازه را از آنان سلب می كند.

حسینی افزود: از گذشته تا كنون در تلاش برای ایجاد یك مجتمع آموزشی فنی حرفه ای فرهنگی برای كودكان بی سرپرست بوده و هستم زیرا در میان این كودكان استعدادهایی درخشانی وجود دارد و متاسفانه شرایط مالی اجازه این كار را نمی دهد.

ایرنا-گفت وگو از: مرتضی رنجبران

نوع مطلب : گفتگو ها، 
برچسب ها :

دوشنبه 6 تیر 1390 :: نویسنده : مسعود
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
دیالوگ های ماندگار
  سارا (نیکی کریمی): من صلاحیت تربیت بچه رو ندارم؟ راست می گی من وظیفه واجب تری دارم ... اول باید خودم رو تربیت کنم ... آره برای همینه که دارم تو رو ترک می کنم .حسام [ سارا - داریوش مهرجویی ]
آمار فروش
موسیقی
آپارات
افراد آنلاین

  افراد حاضر در این وب

 
   
فال حافظقالب وبلاگقالب وبلاگگالری عکسفاگالری عکس آلامتو
>