تبلیغات

فال

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

سینمای ایرانی - مطالب اسفند 1389
 
سینمای ایرانی
همه با هم به سوی سینمایی برتر
صفحه نخست           تماس با مدیر         پست الکترونیک               RSS                    ATOM
مطالب پیشنهادی
سرمقاله


این وبلاگ به روز ترین و بزرگترین وبلاگ سینمایی است . ما سعی داریم همه روزه با گذاشتن مطالب جالب و جدید در رابطه با سینما , تلویزیون , تئاتر و ... رضایت شما را جلب کنیم . برای تبادل لینک با ما باید وب هایی که دارای آمار حداقل 500 بازدید روزانه هستند ما را با عنوان ( سینمای ایرانی .:: پاتوقی برای سینما دوستان ::. ) لینک کنند و به ما خبر بدند تا در کمتراز 24 ساعت آنها را لینک کنیم . در ضمن شما می توانید لینک مطالب جدید وبلاگ یا سایتتون رو از طریق ارسال لینک مفید ارسال کنید . این قسمت محدودیت آماری نداره و نیاز نیست ما رو لینک کنید . نکته آخر : لطفا به علت اهمیت آمار نظرسنجی برای ما در نظر سنجی شرکت کنید . نظر هم فراموش نشه . ///

آدرس های سینمای ایرانی : www.ircinama.mihanblog.com
................................. : www.ircinema.tk

مسعود ( مدیر وبلاگ سینمای ایرانی )

مدیر وبلاگ : مسعود
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما بهترین بازیگر زن کدام یک از گزینه های زیر است ؟

 

 

کوتاه و بلند بودن نقش برایم اهمیتی ندارد
مجموعه تلویزیونی «آسمان همیشه ابری نیست» معضلات و مشکلات 5 دختر جوان را روایت می‌کند و «فریبا نادری» در این مجموعه نقش «سحر» را دارد. «فریبا نادری» طی گفت و گو با ما، یکی از دلایل اصلی پذیرش نقش سحر در این مجموعه را خط جدای قصه این شخصیت نسبت به دیگر بازیگران مجموعه می‌داند و می‌گوید: با تحلیل شخصیتی که من داشتم برخلاف 5 دختر قصه که هیچ کدام ثبات شخصیتی و هدفی در زندگی خود ندارند، سحر هدفمند زندگی می‌کند. «نادری» آخرین بازیگری بود که برای این مجموعه قرارداد بست و از تجربه همکاری با «سعید عالم زاده» رضایت دارد. وی می‌افزاید: بیننده‌ها به خصوص دخترهای جوان ارتباط خوبی با سحر برقرار کرده اند. همسر زنده یاد «مسعود رسام» که متولد 1363 است در حال حاضر مشغول بازی در مجموعه تلویزیونی «دستان سبز» قدرت ا... صلح میرزایی است که مجموعه‌های «من و پوتی»، «یلدا» و «از یاد رفته» را در نوبت پخش دارد. «نادری» درباره دو کار ناتمام زنده یاد «مسعود رسام» می‌گوید: مسعود دو طرح «خاتون» و «عیار 87» را نتوانست به سرانجام برساند.
سینما گفت و گو گفت و گو با «فریبا نادری» بازیگر نقش سحر مجموعه «آسمان همیشه ابری نیست» بعد از چندین بار تماس با وی که مشغول بازی در مجموعه «دستان سبز» بود انجام شد. او با صدایی پخته به خبرنگار ما درباره دلایل پذیرش نقش سحر و خاطراتش از زندگی با زنده یاد «مسعود رسام» گفت.


تنها خانم مهندس «دستان سبز»
بازیگر مجموعه تلویزیونی «آسمان همیشه ابری نیست» با اشاره به این که آخرین بازیگری بود که برای بازی در این مجموعه قرارداد بست اظهار می‌کند: نحوه ورودم به مجموعه جالب بود زیرا هنگامی‌که پیشنهاد بازی در این مجموعه به من داده شد مشغول بازی در اثر دیگری بودم و نمی‌توانستم هم زمان در دو کار بازی کنم. وی می‌افزاید: بعد از گذشت یک ماه و تمام شدن بازی ام، طی تماسی از این پروژه به من گفتند که برای نقش سحر با بازیگر دیگری قرارداد نبسته اند و بنابراین پذیرفتم که بازیگر این نقش باشم.

هدفمند زندگی کردن سحر
وی تصریح می‌کند: یکی از دلایل اصلی پذیرش نقش سحر، خط جدای قصه او نسبت به دیگر بازیگران مجموعه بود زیرا قصه همه بازیگران به نوعی با یکدیگر مرتبط هستند، همه با هم بازی دارند و قصه آن‌ها شبیه یکدیگر است. وی اضافه می‌کند: محوریت قصه 5 دختر دبیرستانی سبب شده است که ناخودآگاه همه در آن محور قرار بگیرند و حول آن بچرخند اما قصه سحر با دیگر دخترها جداست. وی ادامه می‌دهد: با تحلیل شخصیتی که من داشتم برخلاف 5 دختر قصه که هیچ کدام ثبات شخصیتی و هدفی در زندگی خود ندارد سحر هدفمند زندگی می‌کند. «نادری» عنوان می‌کند: متأسفانه در متن اولیه سحر شخصیتی خام بود اما با تهیه کننده مجموعه آقای پوررحمانی که بازنویسی فیلم نامه را انجام می‌داد صحبت‌هایی کردم تا این شخصیت درست و پخته تر در بیاید که امیدوارم که این اتفاق افتاده باشد.

کارگردان پر انرژی
«نادری» با اشاره به شیوه کاری «سعید عالم زاده» می‌گوید: آقای عالم زاده کارگردانی پر انرژی است. من دو ماه آخر فیلم برداری به گروه ملحق شدم و چون بیشتر کار مقابل دوربین رفته بود سکانس‌های خانواده من را فشرده فیلم برداری می‌کردند؛ با این حال گروه با انرژی با یکدیگر همکاری داشتند. وی با اشاره به این که بازی در مجموعه «آسمان همیشه ابری نیست» نخستین تجربه همکاری اش با «سعید عالم زاده» محسوب می‌شود ادامه می‌دهد: ساخته‌های پیشین او هم چون فیلم «توکیو بدون توقف» را دیده بودم و با شیوه کاری‌اش آشنا بودم.

ارتباط خوب بیننده‌ها با شخصیت سحر
بازیگر مجموعه تلویزیونی «سال‌های مشروطه» درباره نظر مخاطبان از این مجموعه می‌گوید: برخلاف این که مجموعه تلویزیونی «آسمان همیشه ابری نیست» مجموعه ای پر بازیگر است اما شخصیت سحر دیده شده و بیننده‌ها به خصوص دخترهای جوان ارتباط خوبی با او برقرار کرده اند. وی عنوان می‌کند: اگر نگاهی به کارنامه بازیگری ام بیندازید متوجه می‌شوید که بلندی و کوتاهی نقش برایم اهمیت ندارد بلکه تأثیرگذاری آن مهم است و کارنامه ام نشان دهنده همین فلسفه است. وی اظهار می‌دارد: طول دیالوگ بازی مهم نیست بلکه عرضه و تأثیرگذاری آن اهمیت دارد. به طور مثال اگر چه آقای «حبیب رضایی»، در مجموعه تلویزیونی «خانه سبز» تنها در چند سکانس بازی کرد اما سکانسی را بازی کرد که هنوز دیالوگ‌های آن در ذهن خیلی از بیننده‌ها باقی مانده است.

دختر بدی که خوب شد
بازیگر نقش سحر مجموعه تلویزیونی «آسمان همیشه ابری نیست» تصریح می‌کند: من در مجموعه تلویزیونی «فاکتور هشت» نقش دختر بد آقای ناصر ممدوح را بازی می‌کردم و در مجموعه «آسمان همیشه ابری نیست» برای دومین بار نقش دختر او را بازی کردم و به آقای ممدوح گفتم که در این مجموعه نقش دختر خوبه را بازی می‌کنم و هر چه قدر در «فاکتور هشت» اذیت‌تان کردم این جا از دل‌تان در می‌آورم!

زندگی با یک مرد بزرگ
«نادری» در پاسخ به این پرسش که آیا این صدای پخته را در تمرین‌های تئاتری به دست آورده است توضیح می‌دهد: من تنها سال گذشته در یک نمایش بازی کردم ولی شاید پختگی که شما به من لطف دارید و اشاره می‌کنید به دلیل زندگی با مرد بزرگی هم چون «مسعود رسام» بود.

آموختن تکنیک بازیگری از مسعود رسام
وی درباره آشنایی اش با زنده یاد «مسعود رسام» می‌گوید: یادآوری روزهای آشنایی مرا اذیت می‌کند. ما سر یک کار با هم آشنا شدیم اما ارتباط و ازدواج مان ربطی به کار نداشت. وی در پاسخ به این سؤال که آیا ازدواج با یکی از بهترین مجموعه سازهای تلویزیون تأثیری در پیشرفت کاری اش داشت می‌گوید: اگر از لحاظ معرفی به پروژه‌ها منظورتان است خیر، زیرا مسعود نه تنها من که همسرش بودم بلکه اطرافیان خود را که در این حرفه کار می‌کردند به پروژه ای معرفی نمی‌کرد و معتقد بود که آدم خودش باید رشد کند. وی ادامه می‌دهد: او می‌گفت: من «مسعود رسام» هستم و خودم به این جا رسیده ام و باید تلاش کنی تا به یک ستاره یا آدم محبوبی نزد مخاطبان تبدیل شوی. اما جنس و تکنیک بازیگری را از مسعود آموختم و هر چه دارم از آن مرحوم دارم.

کار ناتمام مسعود
وی به این سؤال که آیا زنده یاد «مسعود رسام» کاری ناتمام داشت، این گونه پاسخ می‌دهد: من و مسعود دو روز قبل از فوتش درباره «خاتون» آخرین طرح مجموعه ای که به سازمان برای تصویب داده بود صحبت کردیم و قرار بود هنگامی‌که از بیمارستان به سلامت مرخص شود کارهای برآورد آن را انجام دهد و کلید بزند که متأسفانه اجل مهلت نداد.به گفته وی، مسعود قرار بود «خاتون» را به سفارش شبکه سوم سیما بسازد و خاتون مجموعه ای تاریخی بود و در آن تمام اتفاق‌هایی که از سال 1280 تا به امروز در این پروسه زمانی می‌افتاد از دیدگاه خانم‌ها روایت می‌شد. وی می‌گوید: خاتون قصه ای جدید داشت اما متأسفانه مسعود نتوانست آن را به سرانجام برساند. وی عنوان می‌کند: هم چنین او طرح طنزی با نام «عیار 87» را به شبکه چهارم سیما ارائه داد که به تصویب رسید و قرار بود «فرهاد آئیش» آن را کارگردانی کند اما این مجموعه هم ناتمام ماند. وی می‌افزاید: من به فکر این دو طرح ناتمام مسعود هستم تا به سرانجام برسد اما در وجود خودم کارگردانی این دو مجموعه بلند را نمی‌بینم و ترجیح می‌دهم کارگردانی که مسعود دوستش داشت و از لحاظ فکری به او نزدیک بود، آن‌ها را بسازد. «نادری» درباره فعالیت‌های اخیر خود در تلویزیون می‌گوید: مشغول بازی در مجموعه تلویزیونی «دستان سبز» قدرت ا... صلح میرزایی هستم و نقش مهندس معماری را بازی می‌کنم که با برادرش در یک شرکت کار می‌کند؛ او تنها مهندس زن این شرکت است و کشمکش و رقابت‌هایی با یکی از مهندس‌های شرکت دارد.وی با اشاره به حضور افتخاری در مجموعه تلویزیونی «از یاد رفته» می‌افزاید: علاقمند بودم که با «فریدون حسن پور» همکاری داشته باشم، بنابراین نقش کوتاهی را در «از یاد رفته» بازی کردم.

علاقه مندی سفر به خراسان شمالی
«نادری» با اشاره به این که تاکنون به استان خراسان شمالی سفر نکرده است ادامه می‌دهد: در گذشته به مشهد سفر کرده ام و با کمال میل علاقه مند هستم که به استان شما سفر کنم. وی تأکید می‌کند: خیلی خوشحال هستم که شما من را برای مصاحبه انتخاب کردید و به طور حتم مردم خوب خراسان شمالی دوستم داشتند که با من تماس گرفتید و بسیار علاقه مند هستم از نزدیک به دیدار آن‌ها بیایم و با مردم خوب این استان صحبت کنم.

نوع مطلب : گفتگو ها، 
برچسب ها :

یکشنبه 29 اسفند 1389 :: نویسنده : مسعود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شبکه یک:
فیلم‌های نوروزی شبکه یک ساعت 16:10 پخش می‌شود.

"غیرقابل ردیابی" 24 اسفندماه، "زیرخاکی" 24 اسفندماه، "پلیس بروکلین" 25 اسفندماه، "گروگان" 25 اسفندماه، "خوب، بد، عجیب" 26 اسفندماه، "همان نور معرفت" 26 اسفندماه، "چهره به چهره" 27 اسفندماه، "شاتر آیلند" 28 اسفندماه، "کارآگاه دی" 29 اسفندماه، "سـرخ" 1 فروردین، "خداحافظ تهران" 2 فروردین، "محموله" 3 فروردین، "جنگجویان طوفان" 4 فروردین، "تـلقـیـن" 5 فروردین"، "شکار روباه" 6 فروردین، "بـدون رد پا" 7 فروردین، "القا" 8 فروردین، "بـازی با مـرگ" 9 فروردین، "به دنبال اریک" 10 فروردین، "سه روز بعد" 11 فروردین، "منـطـقـه سبـز" 12 فروردین، "الم شنگه" 13 فروردین.

*شبکه دو:
فیلم‌های نوروزی شبکه دو ساعت 17 روی آنتن می‌رود.

"یک اتفاق ظاهراً ساده" 24 اسفندماه، "رابین هود" 24 اسفندماه، "میمون‌های فضایی 2" 24 اسفندماه، "داستان اسباب‌بازی 3 "24 اسفندماه، "اژدها تونو چطور آموزش بدین" 24 اسفندماه، "میراث پر درد سر" 25 اسفندماه، "خرگوش مخملی" 26 اسفندماه، "دمزری" 27 اسفندماه، "شهر در دست بچه‌ها" 28 اسفندماه، "ایکیچان توبوکو" 29 اسفندماه، "حدس بزن چه کسی برای عید می‌آید" 1 فروردین، "قلمرو حیوانات" 2 فرودین، "ویکـی" 3 فرودین، "همنشین" 4 فروردین، "مرد نفرت انگیز" 5 فروردین، "سرخ پوست" 6 فروردین، "سیب سنجد سمنو" 7 فرودین، "دلاوران کوچک" 8 فروردین، "آلبرت و دوست نامریی" 9 فروردین، "هاچ" 10 فرودین، "فوتبالیست‌های بازیگوش" 11 فرودین، "جامانده"12 فروردین، "ماجراهای سامی
13 فروردین

*شبکه سه:
فیلم‌های این شبکه تلویزیونی هر روز ساعت 20:15 پخش می‌شوند.

روز 24 اسفند به دلیل پخش مسابقات جام باشگاههای آسیا، شبکه سه فیلم سینمایی پخش نمی‌کند. "عمو بوت نات" 25 اسفندماه، "افسانه کین" 26 اسفندماه، "الو" 27 اسفندماه، فیلم سینمایی 28 اسفندماه هنوز مشخص نشده است، "پسرکاراته باز" 29 اسفندماه، "گردشگر"1 فروردین، "نبرد تایتان‌ها" 2 فروردین، "پدر" 3 فروردین، "افسانه جادوگر" 4 فروردین، "موعد مقرر" 5 فروردین، فیلم سینمایی روز 6 فروردین هنوز مشخص نشده است، "شهر" 7 فروردین، "مکانیک" 8 فروردین، فیلم سینمایی روز 9 فروردین هنوز مشخص نشده است، "اون یکی‌ها" 10 فروردین، "اسم من خان" 11 فروردین، "شبح نویسنده" 12 فرودین، فیلم سینمایی روز 13 فروردین هنوز مشخص نشده است.

*شبکه چهار:
فیلم‌های شبکه چهار سیما هر روز ساعت 18 پخش می‌شوند.

"پارک ژوراسیک1" 24 اسفندماه، "پارک ژوراسیک 2 " 25 اسفندماه، "پارک ژوراسیک 3" 26 اسفندماه، "در آغاز یک روز" 27 اسفندماه، "سرگذشت ریدیک" 28 اسفندماه، "خانه‌ای در غبار" 29 اسفندماه، "نـوع چهارم" 1 فروردین، "بی‌پولی" 2 فروردین، "نوامبر دیوانه" 3 فروردین، "اتاق فرمت" 4 فروردین، "دیوید کاپرفیلد" 5 فروردین، "آزمون" 6 فروردین، "محاکمه" 7 فروردین، "نشانی" 8 فروردین، "تیغ‌های خونین" 9 فروردین، "کنعان" 10 فروردین، "تابستانی که گذشت" 11 فروردین، "سلام ناشر محترم" 12 فروردین، "قطارسیبری" 13 فروردین.

*شبکه تهران:
"طعمه" 24 اسفندماه، "حد نهایی" 25 اسفندماه، "بازی 1" 25 اسفندماه، "بازی 2" 26 اسفندماه، "گرفتار در آتش" 27 اسفندماه، "شبح 1" 28 اسفندماه، "شبح 2" 29 اسفندماه، "نیش زنبور"1 فروردین، "فرمانده" 2 فروردین، "از دور دست طلوع" 3 فروردین، "توقف ناپذیر"4 فروردین، "پنج نقابدار به دنبال تلافی" 5 فروردین، "شکست ناپذیر" 6 فروردین، "کتونی سفید" 7 فرودین، "آتش و یخ" 8 فروردین، "مسابقه موش‌ها" 9 فروردین، "پلیس‌های اخراجی" 10 فروردین، "قاصد تندرو" 11فروردین، فیلم سینمایی 12 فروردین هنوز مشخص نشده است. "آتش بازی" 13 فروردین.

*سیمای استان‌ها:
سیمای استان‌ها هروز ساعت 13:30 یک فیلم سینمایی پخش می‌کند.

"آرام تا آرام" 29 اسفندماه، "خاطره گمشـده" 1 فروردین، "ستاره‌هـای روی زمـیـن 1" 2 فروردین، "ستاره‌های روی زمـیـن"3 فروردین، "ملاقات غیر ممکن" 4 فروردین، "شیدایی" 5 فروردین، "در میان زنان" 6 فروردین، "در میـان زنـان2 "7 فروردین، "در میان زنان 3" 8 فروردین، "در میـان زنان 4" 9 فروردین، "بغض باوه یال" شاعر قله‌های مه‌آلود 10 فرودین، "مرگ مغزی" 11 فروردین، "بهـمنا" 12 فروردین، "یک تیر و دو نشان" 13 فروردین، "کونگ فـو میمون دیوانه" 19فروردین، "معمای ارتا" 26 فروردین.

نوع مطلب : خبر ها، 
برچسب ها :

شنبه 28 اسفند 1389 :: نویسنده : مسعود
زن‌ها شگفت‌انگیزند" داستان سه زن از سه طبقه اجتماعی مختلف كه به یك خود آگاهی مشترك می‌رسند

كارگردان: مهرداد فرید

نویسندگان: نادیا معقولی، مهرداد فرید

مدیر فیلمبرداری: بایرام فضلی

صدابردار: احمد صالحی

مدیر هنری: حسن روح‌پروری

طراح چهره‌پردازی: بابك اسكندری

تدوین: پیمان خاكسار

صداگذار: محمود موسوی‌نژاد

برنامه‌ریز: علی تهرانی

گروه كارگردانی: محسن نعیمی، پویا نبی، عكاس: سیامك قدكچیان

بازیگران: افسانه بایگان، بهاره رهنما، الهه حصاری، حمید گودرزی، جمشید هاشم‌پور، رضا داوودنژاد، سیامك اشعریون، ناصر سهرابی و بهنوش بختیاری،

تهیه كننده: مهرداد فرید

پخش: هدایت فیلم. 

 

Image

Image

منبع: سینمافا

نوع مطلب : معرفی فیلم های روی پرده، 
برچسب ها :

شنبه 28 اسفند 1389 :: نویسنده : مسعود

 

یک شاهکار جدید از فرهادی

 

. سینمای ایرانی : جدایی نادر از سیمین , این بهترین اسمی بود که میتوانست فرهادی برای جدیدترین فیلمش انتخاب کند . فیلم جدایی نادر از سیمین هم مثل سایر کارهای فرهادی به معضلات خانواده های متوسط جامعه می پردازد . چیزی که در درباره الی , شهر زیبا و چهارشنبه سوری از او سراغ داشتیم . داستان فیلم مشکلاتی است که پس از جدایی نادر از سیمین گریبان گیر او میشود . مثلا تلاش نادر برای پیدا کردن پرستاری که از پدرش محافظت کند که با آمدن پرستار به خانه ی او داستان اصلی فیلم شکل می گیرد . این فیلم به غیر از داستان اصلی فیلم که روایت میشود دارای تم های مختلفی است که هر کدام آن آموزنده و یکی از معضلات جامعه می باشند . مثلا تم هایی مثل :دروغ ( که در همه ی فیلم های فرهادی به آن اشاره می شود ) ، ایمان , خشم , تهمت و... . داستان فیلم فرهادی آنقدر زیبا روایت میشود که کمتر مخاطبی است که از دیدن آن خسته شود . فیلم دارای تنشی است که تا آخرین لحظه مخاطب را پای فیلم مینشاند و باعث میشود که فیلم از یکنواختی دربیاید و در پایان با یک سوال فیلم تمام میشود , مثل سایر کارهای فرهادی . در این فیلم نادروسیمین مشکل زیادی باهم ندارند و عامل جدایی آن ها آرمان های مختلف آنهاست . به شخصیت های این فیلم به شدت پرداخته شده است و در هر اتفاق می توانی عکس العمل آن شخصیت را حدس بزنی . این فیلم علاوه بر فیلنامه خوب دارای بازی های بسیار خوبی هم هست . پیمان معادی پس از بازی زیبایش در درباره الی در این فیلم هم گل کاشته و به خوبی توانسته از پس شخصیت پیچیده نادر برآید و به نظر من جای او در لیست کاندید های سیمرغ خالی بود . سایر بازیگران هم مثل معادی بهترین بازی هایشان را انجام دادند . باید این را هم اضافه کنم درجشنواره امسال به حق ساره بیات هم ظلم شد و او لایق سیمرغ بود نه دیپلم افتخار . همه چیز این فیلم عالی بود از کارگردانی  و فیلمبرداری و صدابرداری بگیر تا کوچتری عضو این گروه . به شما پیشنهاد میکنم حتما دیدن این فیلم را تجربه کنید .

منبع : سینمای ایرانی

نوع مطلب : نقد ها، 
برچسب ها :

شنبه 28 اسفند 1389 :: نویسنده : مسعود
داستان جدایی نادر از سیمین است.گفتنی است این فیلم برگیزده منتقدین و نویسندگان سایت سینمافا در جشنواره بیست و نهم است/

بازیگران : لیلا حاتمی - شهاب حسینی - پیمان معادی - ساره بیات - سارینا فرهادی - بابک کریمی - علی اصغر شهبازی - شیرین یزدان بخش - کیمیا حسینی و با حضور مریلا زارعی
مدیر فیلمبرداری : محمود کلاری
تدوین : هایده صفی یاری
طراحی و ترکیب صدا : محمدرضا دلپاک
صدابردار : محمود سماک باشی
طراح چهره پردازی : مهرداد میرکیانی
طراح صحنه و لباس : کیوان مقدم
مدیر تولید : حسن مصطفوی
دستیار اول کارگردان و برنامه ریز : حمیدرضا قربانی
منشی صحنه : مریم نراقی
دستیار اول فیلمبردار : محمد ابراهیمیان
نور : کوهیار کلاری
دستیاران فیلمبردار : حسین اسدی - اکبر مشکینی - امیر محمدی - حسین نصیری - فرزین ابراهیمی
دستیاران کارگردان : مهدی لطیفی - مریم نراقی - یاسر قارونی
تدوین صدا : رضا نریمی زاده
مدیر تدارکات : کاظم نامنی - منصور غضنفری
دستیار دوم فیلمبردار : احمد گودرزی
عکس : حبیب مجیدی
دستیاران صدا : مهدی ابراهیم‌زاده - رضا تهرانی
مجریان چهره پردازی : طاهره مهدوی - رضا عربی
دستیار تدوین : شبنم حسینی
دستیاران صحنه و لباس: رشید حسینی - فرشاد مهدیادگار - مهناز غنی
مجری دكور : احمد ترابی
خیاط : زهرا ناموری
تصویربردار پشت صحنه : سید وحید حسینی
مشاور حقوقی : فرشته لسانی
مشاور رسانه ای : شیما غفاری
امور مالی : محمد هادی آموزگار
دستیاران تدارکات : مهدی حسنی - شهریار سلیمی - ابراهیم نظامی - حسین سیدی – محمود رحیمی - محمدرضا حق‌گو - سعید ثابتی
سینه موبیل : اكبر نظری
سرمایه گذار : بانک پاسارگارد
مجری طرح : نگار اسکندرفر


 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

منبع: سینمافا

نوع مطلب : معرفی فیلم های روی پرده، 
برچسب ها :

شنبه 28 اسفند 1389 :: نویسنده : مسعود
مسعود فراستی منتقد برنامه سینمایی «هفت» - که به دلیل بیان یک لفظ ناشایست در این برنامه، مدتی است در این برنامه شرکت نمی کند - در گفت‌وگویی با «کافه سینما» در برابر پرسش جالبی قرار گرفت.

خبرنگار از فراستی پرسید: شما می گویید همیشه تند و تیز حرف می زنیند و صریح انتقاداتان را می کنید، چرا در برنامه نقد "ملک سلیمان" آرام و ملایم حرف زدید؟ در حالی که مدتها قبل این برنامه بعد دیدن ملک سلیمان گفته بودید این فیلم افتضاح است و بچه شما به این فیلم می خنده؟

متن کامل پاسخ فراستی بدین شرح است: آره، حق با توست. من تو برنامه هفت کلی فیلم نقد کردم و همیشه تند و صریح حرفام رو زدم، جز یه برنامه. جز نقد یک فیلم. اون هم همینی که خودت گفتی. نقد فیلم ملک سلیمان، کار شهریار بحرانی. فقط همین.

فراستی افزود: واسش هم دلیل دارم. و البته معذرت خواهی از مردم. هنوز اون قدر شجاعت دارم که صادقانه حرفام رو بزنم. ببین، بزار صریح حقیقیت رو بگم. واقعیتش اینه قبل از برنامه ای که قرار بود ملک سلیمان رو نقد کنم از هزار و یک جا به من زنگ زدن که این فیلم رو نکوب و باهاش یک کمی مهربون باش و مراعات کن و این حرف ها. که این فیلم مال ارشاده و مال فلان جاست و مال بهمان جا. که این فیلم مثلا معناگراست و مثلا ارزشی هست و ... از همه جا، همه کس، کوچیک و بزرگ بهم زنگ می زدن که فیلم رو نکوبم و هواش رو داشته باشم. من هم شاید یه کم تحت تاثیر این همه زنگ ها و سفارش ها، موقع نقد این فیلم مثل همیشه لحن انتقاد کردنم اون چنان تند و صریح نبود. قبول دارم.

این منتقد سینمایی گفت: معذرت هم می خوام. مخاطب ها خودشون همه چی رو خوب می فهمن. ولی چیزی که مهمه اینه که با این حال، تو همون نقد ملک سلیمان هم هیچ تعریفی از این فیلم نکردم و انتقادهام رو باز هم بیان کردم. همون جا هم گفتم که در این فیلم -ملک سلیمان- شخصیت هاش توسط فیلم نامه نویس عمیق نوشته نشدن، از دل داستان در نیومدن، داستان برا کارگردان مهم نبوده و مفهوم سازی بدون توجه به قصه و شخصیت ها بی معنیست... یعنی باز هم اصل حرف هام رو زدم. انتقادهام رو کردم. فقط با اون لحن خیلی تند و تیز همیشگی نبود. واسه همین باز هم از مخاطب ها معذرت می خوام. و باز هم تاکید می کنم که نظرِ الان من راجع فیلم شهریار بحرانی، همونیه که قبلا گفته بودم. که این فیلم افتضاحه. سینما رو نمیشناسه. مفهوم سازی در این فیلم بدون توجه به قصه و شخصیت ها بوده و به درد خندوندن بچه من می خوره. هر کی هم که می خواد ناراحت شه بشه.

Image

منبع: خیزآنلاین - کافه سینما - مشرق نیوز

نوع مطلب : خبر ها، 
برچسب ها :

شنبه 28 اسفند 1389 :: نویسنده : مسعود

( کل صفحات : 32 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   .: Weblog Themes By PICHAK :.
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
دیالوگ های ماندگار
  سارا (نیکی کریمی): من صلاحیت تربیت بچه رو ندارم؟ راست می گی من وظیفه واجب تری دارم ... اول باید خودم رو تربیت کنم ... آره برای همینه که دارم تو رو ترک می کنم .حسام [ سارا - داریوش مهرجویی ]
آمار فروش
موسیقی
آپارات
افراد آنلاین

  افراد حاضر در این وب

 
   
فال حافظقالب وبلاگقالب وبلاگگالری عکسفاگالری عکس آلامتو
>